Ga naar hoofdinhoud

,

Banken geven mkb lucht

Kleinere bedrijven met een financiering tot 2,5 miljoen euro, kunnen een half jaar uitstel krijgen van de aflossing van hun leningen.

Kredietverstrekkers ABN Amro, ING, Rabobank, de Volksbank en Triodos hebben dat gezamenlijk besloten.

Hiermee krijgt het mkb lucht om omzetverlies door de coronacrisis het hoofd te bieden.

Volgens de Nederlandse Vereniging van Banken zal de nood onder veel bedrijven snel hoog worden. Bedrijven kunnen de rente en aflossing van hun leningen niet meer betalen en kunnen in de problemen komen. Om in aanmerking te komen voor het uitstel, geldt wel dat de bedrijven in de kern gezond moeten zijn.

Bedrijven met een hogere financiering dan 2,5 miljoen euro kunnen vooralsnog geen aanspraak maken op deze maatregel. De banken zeggen dat ze voor deze groep bedrijven ook de ontwikkelingen in de gaten houden.

Techniek Nederland speelde naar eigen zeggen een aanzienlijke rol bij de totstandkoming van deze belangrijke steunmaatregel voor kleinere bedrijven. Voorzitter Doekle Terpstra: ‘We hebben intensief overleg gevoerd met de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) en dat heeft succes opgeleverd. Veel van onze kleinere leden hebben hier baat bij.’

Eén reactie op “Banken geven mkb lucht

  • Maarten

    De rabobank geeft geen lucht ik zou zeker dit soort artikelen pas plaatsen pas als ze realistisch waar zijn.
    Er wordt een hoop gezegd tot heden weinig waar gemaakt

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Zorg dat je geen belangrijke vakinformatie mist!

Til je vakmanschap naar een hoger niveau met vakblad Installatie. Van de laatste technische ontwikkelingen, mooie projecten en interviews tot praktische tips voor ondernemen.
Download nu gratis een digitaal inkijkexemplaar.

Laatste nieuws

Glasvezel met een luchtje

Kemkens komt met carnavalskraker: ‘Werm vanbinnen’

Kabinet schuift ‘ISDE-bom’ terzijde: ‘keuzevrijheid tussen warmtepomp en warmtenet’

Duco publieksfavoriet bij BouwBeurs Awards

Onvoldoende vakmensen: installateur stopt ermee

Opleiders onderdeel van Techniek Nederland