Hoog bezoek voor de bekende expansievaten van Flamco. Koning Willem-Alexander opent vrijdag 7 juni 2024 de nieuwe fabriek van Aalberts Hydronic Flow Control in Almere. Onder deze naam vallen de merken Flamco en Comap.
De koning verricht de opening, en zal een rondleiding krijgen door de fabriek, waar de expansievaten van Flamco worden geproduceerd. Deze rode vaten worden hier gemaakt met een grotendeel geautomatiseerd proces. In het pand zijn ook kantoren en logistiek van Flamco en Comap ondergebracht. Het pand heeft een BREEAM Outstandiging certificaat.
Flamco en Comap zijn al jarenlang zelfstandige onderdelen van deze Aalberts-divisie. Sinds drie jaar zitten ze samengevoegd in Almere. Flamco is gespecialiseerd in efficiënte en veilige druk- en opslagtechnologie. Comap is gespecialiseerd in balans-, beluchtings- en comforttechnologie. Door de samenvoeging bestrijkt het bedrijf een compleet programma van bron tot afgifte.
Het is niet de enige nieuwbouw van Aalberts in de polder. Iets verderop, in Zeewolde, heeft Aalberts Integrated Piping Systems, een nieuwe productielocatie en logistiek centrum. Hier zit inmiddels een deel van de productie van VSH ondergebracht, die van oudsher in Hilversum plaats vindt.