Ga naar hoofdinhoud

Boor maar een gat

Een afvoer zoals hij helaas nog vaak voorkomt, zeker -zoals hier- in de grote steden. Voor deze ketel is lukraak een afvoer naar buiten geboord, zonder fatsoenlijke monding. Daar komt nog eens bij dat de pijp direct onder een te openen raam van de bovenburen zit. Dus met een beetje pech, blaas je de giftige rookgassen zo naar binnen. De oplossing hier is de pijp naar boven verlengen tot boven de dakrand. Maar ja, dat kost euro’s en je moet met je buren overleggen. En dan wordt het vaak lastig.

Heeft u ook een installatiefout? Zend hem hier in.

2 reacties op “Boor maar een gat

  • installateur

    boven het dak brengen is niet nodig naar mijn mening
    volgend mij moet die 104 cm van een raam of deur bevinden
    mits het vermogen word aangepast
    uiteraard niet op deze manier

  • Bram

    Dit klopt niet.
    104 cm afstand tussen een uitmonding rookgas (lager) en een toevoer punt in de gevel (hoger), is bijlange na niet voldoende afstand. Net nog de verdunningsfactor erop nageslagen. (situatie 4)
    De buis zal, in goed overleg, naar boven gebracht moeten worden,
    In deze situatie, in de winter, bij weinig wind, zullen de bovenburen de ramen gesloten moeten houden willen zij geen koolmonoxide vergiftiging riskeren.
    Al met al, een bijzonder gevaarlijke situatie, en 1 waar de bovenburen waarschijnlijk geeneens weet van hebben.

    Het gevaarlijke is, dat het geur- en kleurloos is.
    Je merkt het niet eens.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Zorg dat je geen belangrijke vakinformatie mist!

Til je vakmanschap naar een hoger niveau met vakblad Installatie. Van de laatste technische ontwikkelingen, mooie projecten en interviews tot praktische tips voor ondernemen.
Download nu gratis een digitaal inkijkexemplaar.

Laatste nieuws

Zonnestroomboilers: aanbod groeit

ISH belooft installatieprimeurs in spannend ‘umfeld’

Zonnepanelen kabel via condensafvoer ketel

Webinar: nieuwe warmtepomp-smaken

Markt zonnepanelen gehalveerd; herstel in zicht

Beugelen rookgas: aanvullende eisen onderconstructie